خرید سرور مجازی ارزان, سرور مجازی ارزان, سرور ارزان, خرید سرور مجازی آلمان, سرور مجازی, خرید سرور

وب هاست پرشین قابل اعتماد و پاسخگو

برای خرید دامنه تیکت ارسال کنید

.In
00.000ت
.Com
00.000ت
.Net
00.000ت
.Org
00.000ت

رایانش ابری چیست؟


 

رایانش ابری

شرکت هایی که در زمینه فن آوری اطلاعات مشغول به کار می باشند باید جوابگوی تقاضاهای روز افزون  سرویس گیرندگان خود باشند. امروزه هر تصمیمی که در تجارت گرفته می شود به نوعی به دنیای فن آوری اطلاعات مرتبط می شود و در این میان شرکت های ارائه دهنده خدمات در حال رقابت برای بدست آوردن مشتریان بیشتر می باشند.

 

 

همچنین شرکت های ارایه دهنده خدمات با کاهش منابع و افزایش روز افزون تقاضا روبرو هستند و این دلیلی است برای حرکت به سمت زیرساخت های مبتنی بر رایانش ابری. دلیل این حرکت، کارا تر بودن انعطاف پذیرتر بودن این ساختار می باشد که باعث ارائه خدمات بهتر در ازای هزینه کمتر میشود.

VMware مسیری عملی را به شرکت ها ارایه میدهد که با حفظ سرمایه های فعلی، امکان استفاده از ساختار رایانش ابری را داشته و به اهداف با استفاده از فناوری اطلاعات نزدیک شوند.

مزایای استفاده از این تکنولوژی

سرعت مدیریت: کاربر می‌تواند در زمان نیاز میزان منابع مورد استفاده را کاهش یا افزایش دهد

کارایی و کاهش هزینه ها: رایانش ابری، مشتریان را از مخارج سخت افزاری، نرم افزاری و خدمات و همچنین از درگیری با نصب و نگهداری نرم افزارهای کاربردی به شکل محلی آزاد می کند. همچنین هزینه ی توسعه ی نرم افزاری را کاهش داده و فرآیند را مقیاس پذیرتر می‌نماید .

مقیاس پذیری: کاربران می‌توانند در زمان تقاضا و به صورت  پویا  منابع را تدارک ببینند و نیازی به تدارک پیشینی نیست.

امنیت: به دلیل تمرکز داده‌ها، امنیت بیشتر و پیچیده تر از گذشته شده است، اما نگرانی‌ها به دلیل از دست دادن کنترل روی داده‌های حساس همچنان پابرجاست. امنیت در رایانش ابری اغلب بیشتر یا برابر با سیستمهای سنتی می‌باشد، زیرا ارائه دهندگان رایانش ابری به منابع اختصاصی امنیتی دسترسی دارند که بیشتر مشتریان از عهده خرید این منابع بر نمی‌آیند.

نگهداری: به دلیل عدم نیاز به نصب برنامه‌های کاربردی برای هر کاربر، نگهداری آسانتر و با هزینه کمتری انجام می‌شود. شرکت‌هایی که سکوهای خودشان را پیاده سازی و اجرا می‌کنند، باید زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری خودشان را خریداری و نگهداری نمایند و کارمندانی را برای مراقبت از سیستم استخدام کنند، همهٔ اینها می‌تواند پر هزینه و زمان بر باشد. درحالیکه رایانش ابری این نیازها را برطرف می سازد. هر دستگاه ساده که توانایی اتصال و برقراری ارتباط با سرور را داشته باشد، برای استفاده از خدمات رایانش ابر کافی است و می‌تواند نتایجش را با دیگران به اشتراک بگذارد.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

پورت (Port) چیست؟

پورت (Port) در لغت به معنی درگاه است که از این درگاه برای رد و بدل کردن اطلاعات بین دو کامپیوتر...

Putty چیست؟

پوتی (Putty) یک نرم افزار رایگان برای محیط windows می باشد که با استفاده از آن می توان از راه دور...

هارد (H.D.D) چیست؟

H.D.D مخفف Hard Disk Drive و در لغت به معنی رایو سخت افزاری  می باشد. هارد یک حافظه دائمی است...

مجازی سازی چیست؟

مجازی سازی سرورها فقط برای شرکتهای بزرگ نیست . سیستم های مجازی سازی رایگان یا ارزان است و به...

Raid چیست؟

Raid مخفف Redundant Array of Independent Disks و در لغت به معنی آرایه‌ پشتیبان دیسک های مستقل...

logo-samandehi